Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė kviečia sodinti šimtmečio ąžuoliukus

2018-04-20

Penktadienis, balandžio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama visus prisijungti prie pavasarinių aplinkos tvarkymo ir medžių sodinimo iniciatyvų, Prezidento rūmų parke pasodino ąžuoliuką valstybės atkūrimo šimtmečio garbei.

Jau rytoj visoje Lietuvoje prasideda aplinkos tvarkymo akcija „Darom“, o po savaitės – nacionalinė miško sodinimo šventė.

Pasak Prezidentės, valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galėtume įprasminti prie savo namų, gimtosiose vietose pasodindami ąžuoliukų ir kitų medelių, kad  augdami jie mums primintų šiuos nepaprastus 2018-uosius, kai ypač dažnai kartojome žodį Nepriklausomybė. Sodinti medžius, paminint reikšmingas datas ir įvykius, yra sena Lietuvos tradicija.

Šalies vadovės pasodintas ąžuoliukas yra išdaigintas iš Biržų rajone Purviškių kaime augančio istorinio ąžuolo. Po juo knygnešių karaliumi vadintas Jurgis Bielinis slėpdavo lietuvišką spaudą. Šiemet sausį sukako 100 metų po garsiojo knygnešio mirties, kuri jį užklupo pakeliui į Vilnių, skubantį sužinoti apie pasirengimą atkurti valstybę.     

Knygnešystė, kaip pasipriešinimas Rusijos caro valdžios paskelbtam lietuviško žodžio draudimui, truko keturis dešimtmečius. Užsienyje atspausdintas lietuviškas knygas į Lietuvą gabeno apie trys tūkstančiai knygnešių. Jų veiklą, taip pat artinusią nepriklausomybę, UNESCO yra įvertinusi kaip unikalų, pasaulyje atitikmenų neturintį reiškinį. 

Sodinant ąžuoliuką dalyvavo J. Bielinio proproanūkė, muzikos mokytoja ir chorvedė vilnietė Viktorija Silenkovaitė.

Prezidentūros parkas, kuriame bus galima pamatyti ir Prezidentės pasodintą šimtmečio ąžuoliuką, vėl bus atviras lankytojams nuo balandžio 28 dienos. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.04.20 10:52

Atgal