Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė kviečia ruoštis šimtmečio šventei

2017-11-07

Antradienis, lapkričio 7 d. (Vilnius). Iki Valstybės atkūrimo šimtmečio likus lygiai šimtui dienų, rytoj, lapkričio 8 d., 12 val. Prezidentūros Baltojoje salėje vyks speciali Lietuvos jubiliejaus šimtadienio ceremonija.

Jos metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paleis simbolinį atbulinį laikmatį, kuris skaičiuos iki valstybės gimtadienio likusias dienas ir pakvies šalies gyventojus, bendruomenes, mokyklas, miestus ir miestelius išradingai ruoštis šiai svarbiai šventei.

Šimtmečio proga per jubiliejinę Vasario 16-ąją valstybės apdovanojimus simboliškai planuojama įteikti 100 iškilių mūsų šalies piliečių. Todėl Prezidentė kvies viso pasaulio lietuvius siūlyti apdovanojimams labiausiai jų nusipelniusias ir vertas asmenybes.

Kiekvieną iki šimtmečio likusią dieną valstybės vadovė ragina įprasminti ir didžiuotis ne tik ypatingais šalies žmonėmis, bet ir jos atradimais, pasiekimais ir istorija. Lietuva turi daugybę priežasčių švęsti savo šimtmetį, todėl Prezidentė kviečia šalies žmones pasidalinti tuo, ką jų bendruomenė, kraštas ar miestas turi išskirtinio.

Skleidžiant žinią ir informuojant apie išradingiausias šventes ir garsiausias idėjas ypatingas vaidmuo tenka žiniasklaidai, todėl, Prezidentės teigimu, jos įsitraukimas į aktyvų šimtmečio paminėjimą yra labai svarbus.

Simbolinio šimtadienio renginyje Prezidentūroje dalyvaus ir Žemaitijos partizanų ryšininkė Zofija Druktenienė-Gegutė. Prieš pat Vasario 16-ąją savo šimto metų jubiliejų švęsianti moteris pasakos apie savo priesaiką Lietuvai, miško brolių gyvenimą ir partizaninę kovą už Lietuvos laisvę.

Į nepaprastą interaktyvią kelionę laiku kvies projektas „LT 1918“ – jis autentiškai atskleis mūsų valstybės atkūrimo kelią, to laikmečio spalvas ir pasaulio įvykius, kurie darė įtaką Lietuvos valstybės gimimo procesui.

Baltojoje salėje vyksiantį renginį ves žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas, dainuos Raminta Naujanytė-Bjelle.

Žiniasklaidos dėmesiui: 11 val. Prezidentūroje vyks su Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šimtmečiu susijusių idėjų ir renginių pristatymas žiniasklaidai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.11.07 16:24

Atgal