Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė jaunimą kviečia saugoti trispalvę savo širdyse

2015-02-10

Antradienis, vasario 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su mokinių ir jaunimo organizacijomis paskelbė iniciatyvos „Lietuvai ir man“ pradžią.

Idėjos „Lietuvai ir man“ tikslas – originaliai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį. Akcijos metu visame pasaulyje esantys lietuviai kviečiami pinti trispalves draugystės apyrankes ir užrišti jas ant Nacionalinėje dailės galerijoje paruoštų Gediminaičių stulpų konstrukcijos.

„Esate laimingi, nes gimėte laisvoje Lietuvoje. Tokioje Lietuvoje Jūs ir užaugsite, jeigu būsite vieningi ir drąsūs. Jei didžiuositės tardami savo Tėvynės vardą. Šiandien trispalvę juostelę nešiojatės ant savo riešo. Tegul šios trys spalvos atranda ypatingą vietą ir Jūsų širdyse“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad būti piliečiu reiškia prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį, mylėti ir gerbti savo šalį, jos kalbą ir istoriją. Pasak Prezidentės, prieš 25-erius metus laisvėje plevėsuojanti Lietuvos trispalvė mūsų tautai tapo vilties ir svajonės išsipildymu. Todėl šiandien mes galime švęsti savo laisvės pergalę. Laisvės kurti, dalintis ir dovanoti Lietuvai.

Akcija „Lietuvai ir man“, prie kurios prisijungė mūsų šalies muzikantai, atletai ir visuomenės veikėjai, tęsis iki kovo 10 dienos. Visai Nacionalinėje dailės galerijoje esančiai Gediminaičių stulpų konstrukcijai papuošti reikės 250 tūkstančių draugystės apyrankių.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.02.10 13:47

Atgal