Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė dalyvavo Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo E. Macronui iškilmėse

2018-05-10

Ketvirtadienis, gegužės 10 d. (Achenas, Vokietija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Prancūzijos Prezidentui Emmanueliui Macronui ceremonijoje. Iškilmės vyko istorinio Vokietijos miesto Acheno, kuris daugiau nei prieš 1000 metų buvo politinis Europos centras, rotušėje.

Politikos Oskaru vadinamas apdovanojimas, kurį po Antrojo pasaulinio karo įsteigė Acheno miestiečiai, Prancūzijos vadovui įteiktas už lyderystę atgaivinant Europos projektą ir naujosios – stiprios, vieningos bei suverenios – Europos viziją.

Pokario metais simboliniu kvietimu kurti taiką ir santarvę tapęs Karolio Didžiojo apdovanojimas yra teikiamas už ypatingus nuopelnus Europos vienybei.

Prieš 5 metus šis apdovanojimas įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Šalies vadovės teigimu, tvirta lyderystė, tikėjimas atsinaujinusios, vieningos ir stiprios Europos idėja šiandien yra labai reikalinga viso žemyno žmonėms. Tai šiuo metu tvirtai demonstruoja Prancūzijos Prezidentas.

Prancūzija yra strateginė Lietuvos partnerė, kurios paramą ir solidarumą jaučiame, atremdami saugumo iššūkius. Siekiant užtikrinti veiksmingą karinį atgrasymą prancūzų kariai rotuojasi Baltijos valstybėse. Šiuo metu jie yra NATO priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje Lietuvoje.

Pasak Prezidentės, prieš 5 metus Lietuvai ir šiandien Prezidentui Emmanueliui Macronui įteiktas apdovanojimas yra priminimas, kad ES gerovė ir saugumas priklauso nuo mūsų visų vienybės ir bendro darbo kuriant ateities Europą. Tai rodo, kad kiekvienas Europos žmogus, didelės ir nedidelės valstybės savo vertybine laikysena, sprendimais gali paskatinti svarbius pokyčius visoje Europoje.

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo Ispanijos Karalius Pilypas VI, Liuksemburgo Didysis Hercogas Henris, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka, kiti valstybių vadovai ir Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatai bei garbingi Acheno miestiečiai.

Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas per 7 dešimtmečius buvo įteiktas Popiežiui Jonui Pauliui II ir Popiežiui Pranciškui, Europos Sąjungos įkūrėjams – Jeanui Monnet, Konradui Adenaueriui, Robertui Schumanui, taip pat Didžiosios Britanijos Premjerui Winstonui S. Churchilliui, JAV Prezidentui Billui Clintonui, Čekijos humanistui ir šios šalies vadovui Vaclavui Havelui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Ispanijos Karaliui Chuanui Karlosui, Nyderlandų Karalienei Beatričei, ir daugeliui kitų iškilių politikų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.05.10 14:51

Atgal