Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

2018-09-17

Pirmadienis, rugsėjo 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Bukareštą, kur dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime. Jame 12 šalių lyderiai aptars regioninį bendradarbiavimą ir patvirtins prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, kurie padėtų sujungti Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regionus moderniomis energetinėmis, transporto, bei skaitmeninėmis jungtimis.

Tai – jau trečiasis Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, kuriame kartu su šalies vadove, Lenkijos, Rumunijos ir Kroatijos prezidentais dalyvaus Latvijos, Estijos, Austrijos, Slovėnijos, Slovakijos, Vengrijos, Bulgarijos, Čekijos vadovai, Europos Komisijos pirmininkas, Vokietijos, JAV, Europos investicinio banko, Europos rekonstrukcijų ir plėtros banko atstovai. 

Susitikime ypatingas dėmesys bus skiriamas energetinių – elektros, dujų jungčių plėtrai. Tai atveria naujas galimybes kurti regionines rinkas, stiprinant viso regiono energetinį saugumą ir ES energetinę sąjungą. Aktuali ir transporto infrastruktūros plėtra – modernios geležinkelio ir kelių jungtys būtinos ne tik prekių ir žmonių judėjimui paskatinti, bet ir stiprinti karinį mobilumą, kad NATO sąjungininkų karinė technika mūsų regioną galėtų pasiekti greičiau.

Trijų jūrų iniciatyva yra praktinis regioninio bendradarbiavimo formatas, jungiantis Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regionų valstybes. Juo siekiama sutelkti šalių pastangas įgyvendinant strateginius projektus, skatinti ekonominę pažangą ir glaudesnę integraciją į Bendrąją ES rinką.

Bukarešte bus surengtas ir pirmasis Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumas, kuriame dalyvaus per 600 verslininkų iš 12 regiono valstybių, JAV, ir kitų šalių. Forume dalyvaus ir Lietuvos chemijos, tekstiles, medienos pramonės atstovai.

Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo metu bus minimas ir Rumunijos Didžiojo suvienijimo šimtmetis. Šalies vadovė, Rumunijos prezidento kvietimu dalyvaus iškilmingame šiai progai skirtame koncerte. Bukarešte taip pat vyks Rumunijos šimtmečiui skirtas sostinių festivalis, kuriame prisistatys ir menininkai iš Lietuvos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.09.17 09:54

Atgal