Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė dalyvaus akcijoje „Darom“

2017-04-19

Trečiadienis, balandžio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, balandžio 20 d. 11 val. dalyvaus tradicinėje gamtos švarinimo akcijoje „Darom“. Šalies vadovė kartu su Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro „Rastis“ darbuotojais ir lankytojais sodins įvairius augalus Vasaros g. esančiame centro parke. 

Lietuvoje nuo psichikos ir elgesio sutrikimų kasmet gydosi daugiau kaip 160 tūkst. žmonių, išaiškinama apie 9 tūkst. naujų susirgimo atvejų. Tai – du su puse karto daugiau nei ES vidurkis. Jiems reikalingas ne tik gydymas, bet ir pagalba po jo, todėl, pasak Prezidentės, ši talka yra puiki veikla ir tokių žmonių reabilitacijai, ir bendruomenės ryšiams sustiprinti. 

Šiemet akcija „Darom“ rengiama jau dešimtą kartą. Vien pernai joje dalyvavo net 260 tūkst. pilietiškai nusiteikusių ir švaresnę Lietuvą norinčių matyti žmonių, jie surinko net 3 tūkst. tonų atliekų! Skaičiuojama, kad per devynerius veiklos metus akcijose dalyvavo 1 361 000 žmonių, buvo surinkta apie 38 tūkst. tonų atliekų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.04.20 08:38

Atgal