Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Pažangus ūkininkavimas stiprina Lietuvos ekonomiką

2015-03-27

Penktadienis, kovo 27 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė  aplankė Aleksandro Stulginskio universitete vykstančią tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi...2015“. Jau dvidešimtą kartą rengiamoje parodoje Prezidentė apžiūrėjo modernią žemės ūkio techniką, susitiko su ūkininkais ir aptarė pieno gamintojų situaciją,  susipažino su lietuviška žemės ūkio produkcija ir kaimo verslais.

„Pažangus ūkininkavimas duoda ekonominę naudą.  Lietuva nuo Rusijos embargo pradžios sugebėjo greitai persiorientuoti į naujas rinkas. Lietuviški produktai surado savo vartotojus naujose Azijos ir Amerikos rinkose, taip pat Europos valstybėse. Svarbu, kad europinė parama kaimo plėtrai ir toliau padėtų didinti konkurencingumą, stiprinti smulkius ir vidutinius  ūkius, skatinti verslumą kaime ir aktyvią bendruomenių veiklą“, - sakė Prezidentė.

Lietuvos žemės ūkis ir maisto pramonė sukuria beveik 9 proc. šalies BVP. Nežiūrint į Rusijos embargą, žemės ūkio ir maisto produktų eksportas 2014 m. išliko stabilus ir siekė 4,662 mlrd. eurų. Praėjusiais metais ženkliai išaugo eksportas į JAV, Saudo Arabiją, Švediją, Norvegiją, Izraelį, Slovėniją, Rumuniją, Kazachstaną, Gruziją, Baltarusiją ir kitas šalis.

Pasak Prezidentės, ES parama kaimo plėtrai turi paskatinti jaunimą  sugrįžti į kaimą ūkininkauti.  Taip pat būtina padėti smulkiems ūkiams, ypač pieno gamintojams, kooperuotis, savo produktą perdirbti ir parduoti tiesiai vartotojui.

Parodoje Prezidentė taip pat susipažino su Lietuvos ūkininkų produkcija, kuri pristatoma su akcijos „AuGink savo kraštą“ ženklu. Ši akcija kviečia žmones rinktis išskirtinės kokybės, tautinio paveldo, tam kraštui būdingus žemės ūkio produktus.

Parodoje „Ką pasėsi...2015“ šiemet dalyvauja atstovai iš 18 pasaulio šalių. Čia pristatoma gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.03.27 12:16

Atgal