Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Parolimpiečių ryžtas – įkvėpimas visai Lietuvai

2016-08-24

Trečiadienis, rugpjūčio 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išlydėjo į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes išvykstančius mūsų šalies sportininkus.  

„Pačią didžiausią pergalę Jūs jau esate pasiekę. Tai asmeninės dvikovos su savimi pergalė, įrodanti, kad žmogaus gebėjimai yra beribiai, jeigu pakanka valios kovoti ir nepasiduoti. Stebėsime Jūsų startus ir būsime su Jumis visa širdimi“, – sakė šalies vadovė.

Šiais metais žaidynėse mūsų šalies garbę gins 13 sportininkų – lengvaatlečiai, plaukikas, irkluotojas, dziudo imtyninkas ir golbolo komanda.

Pasak Prezidentės, parolimpiečių atkaklumas siekti rezultatų, ryžtas rungtyniauti su pajėgiausiais varžovais iš viso pasaulio ne tik kelia pasididžiavimą, bet ir įkvepia visą Lietuvą. 

Valstybės vadovė Lietuvos rinktinės vėliavnešiui įteikė šalies trispalvę. Šiemet mūsų šalies vėliavą Rio de Žaneire neš jauniausias rinktinės narys – 17-metis plaukikas Edgaras Matakas. Valstybės vadovė palinkėjo sportininkams Rio žaidynėse garbingai atstovauti Lietuvai ir parodyti viską, ką gali.

Pirmosios vasaros parolimpinės žaidynės buvo surengtos Romoje 1960 metais. Šiemet vyksta jau penkioliktoji vasaros olimpiada, kurioje dalyvaus daugiau kaip 4 tūkst. sportininkų iš 176 pasaulio šalių. Atletai 22 sporto šakose kovos dėl 528 medalių komplektų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.08.25 16:06

Atgal