Lietuvos Respublikos Prezidentas

Nacionalinių parlamentų vaidmuo – kertinis kolektyvinei gynybai

2018-09-07

Penktadienis, rugsėjo 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkės pareigas pradėsiančia eiti Rasa Juknevičiene ir generaliniu sekretoriumi Davidu Hobbsu. 

NATO Parlamentinė Asamblėja yra tarpparlamentinis Aljanso šalių forumas, kurio tikslas aptarti svarbiausius politikos, saugumo ir ekonomikos klausimus, prisidėti ieškant bendrų kolektyvinės gynybos sprendimų.

Susitikime kalbėta apie regionui ir visai transatlantinei bendruomenei kylančius saugumo iššūkius, globalias geopolitines įtampas, tolesnį transatlantinio ryšio ir Aljanso gynybos stiprinimą.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos ir kitų NATO valstybių parlamentų vaidmuo yra labai reikšmingas viso Aljanso saugumui. Būtent nacionaliniai parlamentai priima galutinius sprendimus dėl gynybos finansavimo didinimo, saugumo priemonių įgyvendinimo savo valstybėse. Stiprinant kiekvienos šalies narės gynybinius pajėgumus stiprinama ir viso Aljanso kolektyvinė gynyba.

Pasak Prezidentės, NATO Parlamentinė Asamblėja yra svarbi tarptautinė organizacija aiškinant ir didinant supratimą apie saugumo grėsmes, hibridinio karo atakas, bandymus paveikti demokratinius valstybių procesus.

Šalies vadovė pabrėžė, kad stipresnis, greitesnis ir efektyvesnis Aljansas, gebantis veiksmingai atgrasyti ir operatyviai atremti bet kokį pavojų, yra bendras interesas. Todėl NATO Parlamentinės Asamblėjos pranešimai ir sprendimai turi svariai prisidėti analizuojant augančių grėsmių riziką, įgyvendinant kolektyvines atsako priemones, skatinti tolesnį Aljanso atsinaujinimą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.09.07 11:22

Atgal