Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Jaunųjų mokslininkų atradimai – pažangos variklis

2019-01-14

Pirmadienis, sausio 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkas jauniesiems mokslininkams – 2017 metų geriausios disertacijos konkurso laimėtojams. 

„Disertacijos nėra lengvai parašomos ir mokslas nėra paprastas dalykas – reikia daug investuoti, daug žinoti, bet tai be galo svarbus ir prasmingas užsiėmimas. Todėl visi, kurie gyvena mokslu, yra mūsų inovatyvios valstybės ateitis“, – sakė Prezidentė. 

Būtent mokslininkų darbai daug prisidėjo prie reikšmingo įvykio, kad lygiai prieš metus Lietuva, pirmoji tarp Baltijos šalių, oficialiai tapo CERN – Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos asocijuotąja nare, o šiemet Lietuvoje bus atidarytas CERN verslo inkubatorius.

Pasak valstybės vadovės, tai suteiks jauniesiems šalies mokslininkams papildomų galimybių vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą tarptautinėje mokslo erdvėje.

Geriausios disertacijos konkursą Jaunųjų mokslininkų sąjunga organizavo jau dvyliktą kartą. Šalies vadovė padėkas įteikė dešimčiai mokslininkų. Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje geriausia pripažinta dr. Eglė Aleknevičiūtė disertacija apie veiksnių, darančių įtaką vyriausybių obligacijų rinkų sąveikai. Fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityje – dr. Kristinos Daniūnaitės disertacija prostatos vėžio diagnostinių ir prognostinių DNR metilinimo žymenų tema.

Prezidentė mokslininkams linkėjo ir toliau auginti ir kurti savyje tą žmogiškąją ir žinių kokybę, kuri gali nepaprastai daug duoti mūsų valstybei, toliau dirbant tiek akademinėje aplinkoje ar užsiimant verslu.  

Šalies vadovė padėkojo universitetų vadovams, dėstytojams, šeimų nariams – visiems, kurie prisidėjo, kad turime tokį būrį perpsektyvių jaunųjų mokslo talentų.

Ceremonijos dalyviams šokį apie mokslą dovanojo urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokėjai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.01.15 14:34

Atgal