Lietuvos Respublikos Prezidentas

EVT – siūlymai dėl sąžiningos konkurencijos ir saugių investicijų

2019-03-22

Penktadienis, kovo 22 d. (Briuselis). Į Europos Vadovų Tarybą (EVT) susirinkę ES šalių lyderiai diskutuoja globalios prekybos klausimais. Viena pagrindinių temų – pasirengimas balandžio 9 d. įvyksiančiam ES ir Kinijos viršūnių susitikimui.

Šalies vadovės teigimu, bendradarbiavimo su Kinija stiprinimas yra ES interesas. Kinija yra viena didžiausių ES prekybos partnerių. Šios valstybės vaidmuo yra svarbus sprendžiant klimato kaitos, branduolinio saugumo ir kitus globalius klausimus.

Pasak Prezidentės, svarbu užtikrinti, kad ekonominis bendradarbiavimas su visomis trečiosiomis šalimis, taip pat ir Kinija, būtų grindžiamas abipusiškumo principu, taikant vienodas konkurencines sąlygas tiek ES, tiek trečiųjų šalių įmonėms.

Vadovų diskusijoje taip pat akcentuoti investicijų į strateginius sektorius, tokius kaip energetika, finansai, transporto infrastruktūra ir komunikacijos, patikimumo klausimai.

Balandžio mėn. įsigalios ES reglamentas dėl investicijų patikros, kuris padės vykdyti trečiųjų šalių investicijų į strateginius ES sektorius stebėseną, bus keičiamasi informacija ir teikiamos rekomendacijos valstybėms narėms.

Lietuva prieš keletą metų jau yra priėmusi įstatymų pataisas, kurios numato išankstinę investicijų į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčius objektus patikrą.

EVT taip pat daug dėmesio skirta 5G ryšio tinklų saugumui. Po ES lyderių diskusijos Europos Komisija pateiks bendras gaires dėl galimų rizikų vertinimo diegiant 5G technologijas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.22 14:28

Atgal