Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

ES vieningai smerkia Rusijos išpuolį Jungtinėje Karalystėje

2018-03-23

Penktadienis, kovo 23 d. (Briuselis). Europos Vadovų Taryba, kurioje dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vieningai pasmerkė cheminę ataką Jungtinėje Karalystėje, dėl kurios kaltinama Rusija. Pasikėsinimas į žmonių gyvybes panaudojant cheminį ginklą vertinamas kaip rimta grėsmė visos Europos Sąjungos saugumui.

Prezidentė pabrėžė, jog karinio pobūdžio nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimas rodo, kad Kremlius nepaiso jokių ribų imdamasis agresijos prieš Europos piliečius ir Rusijos žmones. Lietuva tvirtai remia Jungtinę Karalystę ir taip pat svarsto atsakomąsias priemones Rusijai.

Ši ataka taip pat demonstruoja, jog riba tarp karinių ir hibridinio pobūdžio grėsmių nyksta. Tai – iššūkis visam pasauliui ir rimtas signalas Europai dar labiau stiprinti savo saugumą. Valstybių lyderiai sutarė skatinti ES šalių ir NATO bendradarbiavimą apsaugant Europos žmones nuo cheminių, biologinių, radioaktyvių ir branduolinių grėsmių, gerinti kibernetinės gynybos pajėgumus, aktyviau kovoti su propaganda, užtikrinti efektyvesnę kontra-žvalgybą. Lietuvos iniciatyva ES jau pradėtos formuoti kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.03.23 08:50

Atgal