Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

ES lyderiai pritarė „Brexito“ atidėjimui

2019-03-21

Ketvirtadienis, kovo 21 d. (Briuselis). Europos šalių vadovai pritarė „Brexito“ atidėjimui iki šių metų gegužės 22 d., jei Jungtinės Karalystės Parlamentas kitą savaitę patvirtins Išstojimo susitarimą, arba iki balandžio 12 d., jei JK Parlamentas šį susitarimą atmes.

Lietuvai Briuselyje atstovaujanti Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog ES laikosi geranoriškos pozicijos JK atžvilgiu ir yra pasirengusi suteikti jai daugiau laiko, tačiau JK Parlamentas turi pritarti Išstojimo susitarimui.

Šalies vadovės teigimu, „Brexito“ atidėjimas neišsprendžia problemos, nes ji įšaldoma ir nukeliama ateičiai, toliau vyrauja politinio chaoso atmosfera, o ES ir pačios JK piliečiai bei verslas tampa užsitęsusių politinių batalijų įkaitais. 

Pasak Prezidentės, JK yra svarbi Europos ekonominė ir saugumo partnerė. Todėl abipusis interesas, kad JK kuo greičiau išbristų iš besitęsiančios neaiškumo situacijos, savo viduje sutartų dėl pasirinkto pasitraukimo iš ES kelio ir pradėtų derybas su ES dėl ateities santykių modelio. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.22 09:15

Atgal