Lietuvos Respublikos Prezidentas

Briuselyje lyderiai spręs dėl „Brexito“ atidėjimo

2019-04-10

Trečiadienis, balandžio 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

Neeilinis ES viršūnių susitikimas šaukiamas, kadangi Jungtinės Karalystės Parlamentas nepritarė išstojimo susitarimui, o balandžio 12 d. turėtų oficialiai įsigalioti šios valstybės pasitraukimo iš ES terminas.

Siekiant išvengti išstojimo be susitarimo, Jungtinės Karalystės Ministrė Pirmininkė Theresa May pateikė prašymą atidėti išstojimo terminą iki birželio 30 dienos.

ES valstybių vadovai svarstys, ar patenkinti Didžiosios Britanijos premjerės prašymą, kuriam laikui ir kokiomis pasitraukimo iš ES kelio sąlygomis atidėti „Brexitą“, tikintis, kad iki tol bus pasiektas politinis konsensusas Jungtinės Karalystės viduje dėl pasitraukimo iš ES kelio.

Savo ruožtu, ES institucijos ir valstybės narės yra pradėjusios pasirengimo kietajam „Brexitui“ procedūras. Lietuvoje Seimas balandžio 11 d. ketina balsuoti dėl 19 įstatymų paketo, kurie įsigaliotų tik tuo atveju, jei nebūtų pasiektas sutarimas ir Jungtinė Karalystė pasitrauktų iš ES be jokios sutarties.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.04.10 10:17

Atgal