Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Diskusija Prezidentūroje: sutelkta pagalba – kiekvienai krizės ištiktai šeimai?

2017-05-24

Trečiadienis, gegužės 24 d. (Vilnius). Rytoj, gegužės 25 d., 10 val. Prezidentūroje vyks diskusija „Koordinuotų paslaugų teikimas vaikams ir jų tėvams“, kurioje bus aptariama, kaip veiksmingai siekti, kad į krizinę situaciją patekęs ar sunkumus patiriantis vaikas ir jo šeima švietimo, sveikatos ir socialinio sektoriaus paslaugas gautų kompleksiškai. 

Švietimo pagalbos, sveikatos priežiūros ir socialinės paslaugos savivaldybėse iki šiol teikiamos nekoordinuotai. Su ta pačia krizinėje situacijoje atsidūrusia šeima bendraujantys skirtingų sričių specialistai dažniausiai dirba nedarniai ir pavieniui, todėl problema sprendžiama neefektyviai, o pasiekti rezultatai – trumpalaikiai. 

Kokybiška koordinuota pagalba vaikui ir jo šeimai gali būti įgyvendinama tik esant švietimo, socialinio, sveikatos, policijos, nevyriausybinio ir privataus sektorių socialinei partnerystei ir aktyviai koordinatoriaus vaidmenį atliekančiai savivaldybei. Todėl renginyje bus diskutuojama apie švietimo, socialinio, sveikatos sektoriaus paslaugų prieinamumą ir jų poreikį savivaldybėse, nevyriausybinio ir valstybinio sektorių socialinį dialogą, stiprinant sunkumus patiriančias šeimas ir užtikrinant vaikų apsaugą. 

Planuojama, kad kiekvienoje savivaldybėje nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. bus įsteigta tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė, o užtikrinant kompleksiškai teikiamą pagalbą vaikui ir jo šeimai bus priskiriamas atvejo vadybininkas, plėtojamos ir teikiamos mobiliosios paslaugos vaikui. 

Koordinuotai teikiamos pagalbos veiksmų plano projektą pristatys švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Apskritojo stalo diskusija „Koordinuotų paslaugų teikimas vaikams ir jų tėvams“ organizuojama atsiliepiant į Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iškeltus tikslus kurti Lietuvą be globos namų, smurto ir priklausomybių ir yra kampanijos „Už saugią Lietuvą“ renginių dalis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.05.24 15:21

Atgal