Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Čekijoje

2015-03-06

Penktadienis, kovo 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Čekijos Respublikoje Edvilui Raudonikiui. Susitikime šalies vadovė su naujuoju ambasadoriumi aptarė Lietuvai ir Čekijai aktualius saugumo, prekybos ir kultūros klausimus.

Prezidentės teigimu, bendradarbiavimo tęstinumas turi išlikti prioritetu saugumo ir gynybos srityje. Šalies vadovė pabrėžė, kad būtina suderinti vieningą Višegrado ir visų aštuonių Šiaurės ir Baltijos, vadinamųjų NB8, šalių poziciją per aktyvų bendradarbiavimą svarbiais regionui klausimais.

Susitikimo metu Prezidentė taip pat paragino išlaikyti augančių ekonominių ryšių tempą, skirti dėmesio lietuvių kultūros sklaidai Čekijoje, abipusiams studentų mainams. Šiuo metu Lietuvoje studijuoja per pusšimtį čekų, o lietuvių kalba yra dėstoma dviejuose universitetuose Čekijoje.

E. Raudonikis Prahos Karolio universitete įgijo politologijos ir čekų kalbos magistrą. 1997 metais pradėjo karjerą Užsienio reikalų ministerijoje, kur dirbo įvairiuose postuose. Vėliau ėjo premjero tarnybos Europos ir tarptautinių klausimų skyriaus vedėjo pareigas. E. Raudonikis dirbo ambasadoje Prahoje, nuo 2012 metų buvo Lietuvos ambasados Vienoje ministras patarėjas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.03.06 11:01

Atgal