Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovė priėmė Ispanijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-10-29

Pirmadienis, spalio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ispanijos Karalystės ambasadoriaus José Maríos Robleso Fragos skiriamuosius raštus.

Su naujai paskirtu ambasadoriumi šalies vadovė aptarė europinės ir gynybos darbotvarkės klausimus, dvišalius santykius bei turizmo, kultūrinius ir akademinius ryšius.

Anot šalies vadovės, Ispanija – svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė. Abi šalis vienija glaudus dialogas Europos Sąjungoje ir NATO. Atsakingas Ispanijos požiūris sprendžiant migracijos problemas, stiprinant Europos saugumą, užtikrinant tvarų ekonomikos augimą ir dalyvaujant „Brexit“ derybose prisideda prie visos Europos stabilumo.

Prezidentė pabrėžė, kad itin svarbus Ispanijos indėlis į mūsų regiono saugumą. Ši šalis dalyvavo Baltijos šalių oro policijos misijoje, dislokavo pajėgas NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje ir prisijungė prie Lietuvos iniciatyva sukurto ES kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto.

Susitikime kalbėta apie turizmo ir studentų mainų skatinimą. Šalies vadovė taip pat paragino ambasadorių aktyviai dalyvauti pristatant Ispanijos kultūrą ir kalbą Lietuvoje.

Ambasadorius turi teisės išsilavinimą, diplomatinę karjerą pradėjo 1982 metais. Dirbo ambasadose Hondūre ir Paryžiuje, vėliau buvo išrinktas į Ispanijos parlamento žemuosius rūmus, vadovavo Ispanijos delegacijai NATO Parlamentinėje Asamblėjoje. 2001 m. tapo Ispanijos ambasadoriumi Rusijoje, 2005 m. – Pakistane. Nuo 2009 m. iki paskyrimo ambasadoriumi Lietuvoje dirbo „Santander“ banko tarptautinių ryšių direktoriumi.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.29 11:51

Atgal