Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovė pareiškė užuojautą, mirus kompozitoriui V. Laurušui

2019-04-29

Pirmadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl kompozitoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vytauto Laurušo mirties.

Kaip teigiama užuojautoje, šalies muzikos pasaulyje V. Laurušo vardas jau seniai turi išskirtinę reikšmę. Dėl savito braižo kūrybos, pelniusios pripažinimą Lietuvoje bei pasaulyje, taip pat ir dėl įvairiapusės veiklos, vadovaujant Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Kompozitorių sąjungai, Muzikos akademijai.

Pasak šalies vadovės, įvairiapusis V. Laurušo talentas, išskirtinė energija tapo įspūdinga legenda, iš kurios įkvėpimo semsis ne viena muzikų karta, o kompozitoriaus kūrybinis palikimas jau priklauso šalies muzikos aukso fondui.

Kompozitoriaus nuopelnai valstybei buvo įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Dėl netekties Prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą V. Laurušo šeimai, buvusiems kolegoms ir studentams, draugams, visai Lietuvos muzikų bendruomenei.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.10 11:24

Atgal