Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovė pareiškė užuojautą dėl kompozitoriaus A. Šenderovo netekties

2019-03-26

Antradienis, kovo 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl kompozitoriaus ir pedagogo Anatolijaus Šenderovo netekties.

Pasak šalies vadovės, muzika buvo užkoduota A. Šenderovo asmenybėje. Talentingas kompozitorius buvo visą gyvenimą ištikimas savo pašaukimui ir siekė savo kūryba priartinti muziką prie kiekvieno žmogaus. To mokė ir jaunuosius muzikos kūrėjus, dosniai dalindamasis su jais meistriškumo paslaptimis.

Anot Prezidentės, kompozitoriaus kūriniai, kuriuose atpažįstami senosios žydų kultūros atgarsiai, skamba kaip universalaus talento liudijimas, yra pripažinti ir vertinami visame pasaulyje.

A.Šenderovo nuopelnai kultūrai ir valstybei buvo įvertinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, taip pat ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, daugybe premijų tarptautiniuose konkursuose. A. Šenderovas buvo vienas pirmojo tarptautinio profesionaliosios žydų muzikos festivalio Vilniuje iniciatorių.   

Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą A. Šenderovo šeimai, draugams ir kolegoms.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.26 10:48

Atgal