Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovė Kaune susitiks su Portugalijos Prezidentu

2017-08-28

Pirmadienis, rugpjūčio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, rugpjūčio 29 d., Kaune susitiks su Portugalijos Prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa. Portugalijos vadovas atvyksta lankyti Lietuvoje dislokuotų savo šalies karių. 

Valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Europoje ir bendradarbiavimą NATO. Portugalija gerai supranta mūsų regionui kylančias grėsmes ir padeda jas atremti. Tauragėje rotuojasi jau 3-ioji Portugalijos karių kuopa, ši šalis taip pat aktyviai dalyvauja Baltijos šalių oro policijos misijoje, yra atsiuntusi karius į NATO vadavietę Vilniuje. 

Susitikime bus aptariamas ES energetinis saugumas ir atsakas į hibridines grėsmes. Tarptautinėje „Espoo“ konferencijoje Portugalija išreiškė tvirtą paramą Lietuvos pozicijai dėl nesaugios Astravo AE keliamos grėsmės visai Europai. Kaip ir Lietuva, Portugalija taip pat vykdo SGD terminalo veiklą ir viena pirmųjų pradėjo importuoti suskystintas gamtines dujas iš JAV. 

Šalių vadovai taip pat apsvarstys svarbiausius ES darbotvarkės klausimus: prasidėjusias derybas dėl „Brexit“, atsaką į migracijos krizę, glaudesnį ES bendradarbiavimą saugumo bei gynybos srityse. 

Prezidentai daug dėmesio skirs ir dvišalių santykių plėtrai. Per pastaruosius metus Portugalijos investicijos Lietuvoje išsaugo daugiau nei trečdaliu, tačiau yra dar daug neišnaudoto potencialo bendradarbiauti maisto ir chemijos pramonės, aukštųjų technologijų bei kitose srityse.

Žiniasklaidos dėmesiui: žurnalistus, norinčius nušviesti Lietuvos Respublikos Prezidentės ir Portugalijos Respublikos Prezidento susitikimą Kauno įgulos karininkų ramovėje, kviečiame registruotis iki pirmadienio, rugpjūčio 28 d., 13 val. Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu: vis@kam.lt. Registruojantis nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. nr., el. pašto adresą). 

Užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys, taip pat laisvai samdomi žurnalistai, norintys dalyvauti renginyje, pirmiausia turi akredituotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, laisvai samdomi žurnalistai – redakcijos raštą dėl medžiagos rengimo. 

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai į Kauno įgulos karininkų ramovę (adresas: A. Mickevičiaus g. 19, Kaunas) kviečiami atvykti antradienį, rugpjūčio 29 d., iki 8.30 val. Kontaktinis asmuo – Živilė Didžgalvienė (mob. nr. +370 698 42 308 el. pašto adresas zivile.didzgalviene@prezidentas.lt). Planuojama renginio Kaune pabaiga – apie 10.15 val.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.08.28 08:48

Atgal