Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas su Europos Komisijos viceprezidentu aptarė Astravo AE saugos problemas

2020-10-26

Pirmadienį Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Europos Komisijos viceprezidentas Valdis Dombrovskis telefonu aptarė Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo problemas, netrukus numatomą elektros energijos gamybos šioje elektrinėje pradžią ir Europos Sąjungos (ES) solidarumo priemones.

Baltarusija tęsia Astravo AE pirmojo bloko paleidimo darbus ignoruodama branduolinės saugos problemas ir neįgyvendindama streso testų rekomendacijų.

„Astravo AE kelia grėsmę ES piliečių saugumui, todėl būtina sustabdyti tokį neatsakingą Astravo AE paleidimą. Be to, ES neturi įsileisti į rinką elektros iš aukščiausių branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartų nesilaikančių trečiųjų šalių gamintojų“, – pabrėžė Prezidentas.

Astravo AE sauga ir saugumas Lietuvos iniciatyva tapo prioritetiniu ES klausimu. Pastarąjį kartą bendra šalių pozicija buvo patvirtinta spalį vykusių dviejų Europos Vadovų Tarybų išvadose. ES vadovai pabrėžė, kad aukščiausių saugos reikalavimų vykdymas ir streso testų rekomendacijų įgyvendinimas Astravo AE turės įtaką tolesniems ES ir Baltarusijos santykiams. Prezidentas paragino Europos Komisiją išlaikyti lyderystę parengiant konkrečias įgyvendinimo priemones.

Lietuvos Prezidento ir Europos Komisijos viceprezidento pokalbio metu taip pat buvo aptartos aktualijos Pasaulio prekybos organizacijoje ir būsimo jos generalinio direktoriaus rinkimai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.10.26 09:21

Atgal