Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas priėmė teisėjų priesaikas

2019-09-10

Antradienis, rugsėjo 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl keturių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Pasak šalies vadovo, teisingumas yra amžina vertybė, neatsiejama nuo teisinės valstybės. Naujiesiems teisėjams tenka atsakomybė visomis išgalėmis saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, nes nuo teisėjų priklausys, ar visuomenė ateityje pasitikės teismais ir tikės teisingumu.

„Teisėjo pareiga yra vykdyti teisingumą, klausant tik įstatymo ir išlaikant nepriklausomumą nuo byloje dalyvaujančių šalių, valstybės valdžios institucijų, pareigūnų, politinių ir visuomeninių susivienijimų, fizinių ir juridinių asmenų. Tai nėra lengvas iššūkis, tačiau aš tikiu, kad esate jam pasirengę“, – priimdamas teisėjų priesaikas sakė Prezidentas.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėja paskirta Agnė Tikniūtė; Vilniaus apygardos teismo teisėju – Paulius Veršekys; Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjomis Aušra Dambrauskienė ir Aušra Ragelienė.

Teisėjų bendruomenę papildę nariai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, vykdyti teisingumą, ginti žmones ir visada elgtis taip, kaip dera teisėjui.

Naujai prisiekusiems teisėjams šalies vadovas palinkėjo ryžto, išminties, stiprybės ir visada ištikimai tarnauti Lietuvai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.09.10 15:00

Atgal