Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas priėmė Estijos, Norvegijos ir Suomijos ambasadorių skiriamuosius raštus

2020-09-04

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Estijos Respublikos ambasadorės Kai Kaarelson, Norvegijos Karalystės ambasadoriaus Ole Terje Horpestado ir Suomijos Respublikos ambasadorės Arjos Inkeri Makkonen skiriamuosius raštus.

Susitikimų metu šalies vadovas aptarė aktualias regionui temas, bendradarbiavimą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) formatu, regiono saugumo klausimus, energetiką, kibernetines ir hibridines grėsmes, taip pat problemas, su kuriomis Europa susiduria dėl COVID-19 plitimo.

Susitikimų su ambasadoriais metu aptarta situacija Baltarusijoje. Šalies vadovas teigė, kad Lietuva nepripažįsta A. Lukašenkos Baltarusijos Prezidentu. Demokratinės valstybės turi palaikyti Baltarusijos gyventojus ir užtikrinti, kad jų balsai būtų išgirsti, o už brutalius veiksmus prieš protestuotojus atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn.

Susitikime su naująja Estijos ambasadore Prezidentas pabrėžė, kad vadinamasis „Baltijos burbulas“ buvo puikus pavyzdys, rodantis valstybių vienybę, bendramintiškumą ir efektyvumą, ir teigė, kad šią praktiką turime pritaikyti naujajai realybei. Lietuvą ir Estiją sieja puikus bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse.

Aptariant Lietuvos ir Norvegijos ryšius valstybės vadovas teigė, kad Norvegija yra svarbi, artima ir patikima Lietuvos sąjungininkė – sėkmingai bendradarbiaujame daugelyje sričių, ypač energetinio saugumo, ekonomikos ir gynybos. Anot Prezidento, Lietuva ypač vertina Norvegijos dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje, taip pat indėlį į ankstesnes NATO Baltijos šalių oro policijos misijas.

Lietuvą ir Suomiją sieja intensyvi ir dinamiška ekonominė partnerystė, taip pat puikus bendradarbiavimas regiono saugumo klausimais. Pasak Prezidento, Lietuva vertina Suomijos paramą ir šios šalies greitojo reagavimo į kibernetines atakas komandų įsitraukimą dalyvaujant PESCO projektuose. Vilnius yra pasirengęs priimti Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centrą ir įtraukti jį į augančią tarptautinę IT ir technologijų kompetencijų bendruomenę Lietuvoje.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.04 16:16

Atgal