Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas įvertino Pabradės poligono pasirengimą

2019-11-20

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir susitiko su Lietuvos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kariais, bei įvertino poligono pasirengimą.

„Ypač malonu iš vokiečių ir amerikiečių kariškių girdėti, kad čia, Lietuvoje, geriausios sąlygos, kuriomis jiems teko treniruotis per visą savo karjerą. Tai rodo, kad tikrai profesionaliai gebame parengti infrastruktūrą mokymams, pratyboms. Technika, žmonių pasirengimas ir motyvacija – aukščiausio lygio! Esu labai patenkintas tuo, ką mačiau Pabradėje – dirbame labai rimtai, stipriname savo gebėjimą gintis, jei iškiltų pavojus Tėvynei“, – įspūdžiais dalinosi valstybės vadovas.

Prezidentas susipažino su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybų eiga. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų bataliono ir Lietuvos kariuomenės dalinių vertinimui. Per dvi savaites atliktos gynybos ir puolimo operacijos, pajėgų integravimas. Skirtingų šalių kariai taip pat treniravosi vykdydami planavimo, ryšio palaikymo procedūras, pajėgų apsaugos veiksmus.

Pratybose „Geležinis vilkas 2019-II“ dalyvavo beveik tūkstantis karinės technikos vienetų. Per pratybas vienu metu poligone ir jo apylinkėse manevravo apie 3 tūkst. karių, o bendras mokymų dalyvių skaičius siekė 4 tūkstančius.

Pratybose buvo naudojamos ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos savaeigės lauko artilerijos haubicos „PzH 2000“. Šalies vadovas aplankė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono baterijos šaudymo pozicijas, atliko kovinį šūvį bei apžiūrėjo, kaip kariai rengiasi teikti artilerijos paramą.

Šalies vadovas aplankė JAV rotacinių pajėgų iš Teksaso bataliono stovyklą. Karinis vienetas, kuriame tarnauja per 500 Sausumos pajėgų karių, į Lietuvą atsigabeno savo sunkiąją techniką – apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų bei kitas priemones. JAV Sausumos pajėgų kariai atvyko kaip operacijos „Atlanto ryžtas“ dalis.

Pasak šalies vadovo, JAV karių buvimas Lietuve, bendradarbiavimas su Lietuvos kariais bei patirties dalinimasis dar kartą parodo tvirtą Aljanso ir JAV įsipareigojimą Lietuvos ir visų Baltijos šalių saugumui. Šis batalionas mūsų šalyje bus dislokuotas iki kitų metų pavasario.

Lankydamas poligone Prezidentas susipažino su treniruočių komplekso „Mūšis miestas“, kurį sudaro 26 statiniai, infrastruktūra. Šis kompleksas atkartoja realias kovos mieste sąlygas, jame yra mūšiui uždarose patalpose pritaikytas, treniruotėms skirtas statinys, kokio Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos iki šiol neturėjo.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.20 14:41

Atgal