Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovas dalyvaus Baltijos kelio 30-mečiui skirtuose renginiuose

2019-08-22

Ketvirtadienis, rugpjūčio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė rytoj, rugpjūčio 23 d., dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti vienai reikšmingiausių datų mūsų šalių laisvės istorijoje – 30-ąsias Baltijos kelio metines.

17 val. kartu su Latvijos valstybės vadovu Egilu Levitu Prezidentas dalyvaus šventėje Saločiuose. Važiuodamas link Latvijos ir Lietuvos pasienio, šalies vadovas taip pat sustos susitikti su bendruomenėmis, kurios mini Baltijos kelio jubiliejų įvairiose kelio atkarpose.

Vėliau, 20.15 val., Prezidentas pasveikins visus susirinkusius į Vilniaus Katedros aikštėje vyksiantį šventinį, Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirtą koncertą „Vienybės banga“.

Šalies vadovo teigimu, Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga. Jis nešė laisvės trokštančių žmonių žinią pasauliui – kad esame drąsūs ištiesti ranką vieni kitiems, kur pasaulyje bebūtume, kad kartu kurtume nepriklausomas, laisvas ir sėkmingas mūsų šalis.

1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelias sujungė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones į 650 kilometrų gyvą grandinę tarp Baltijos šalių sostinių. Šis prasmingas gestas, įvykęs minint 50-ąsias Molotovo–Ribentropo pakto metines, įkūnijo trijų sesių valią ir siekį tapti nepriklausomomis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.22 15:50

Atgal