Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Ryžtingi sprendimai padės išgyventi sunkmetį

2009-12-21

Pirmadienis, gruodžio 21d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtus 2010 metų Valstybės ir savivaldybių biudžeto ir Socialinio draudimo fondo biudžeto įstatymus bei laikinąjį Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo įstatymą.

„Pasirašiau tris svarbiausius valstybei ir kiekvienam Lietuvos žmogui įstatymus. Tai nelengvas apsisprendimas. Tačiau privalau prisiimti atsakomybę už stabilumą šalyje. Tai yra vienintelis būdas garantuoti visiems šalies gyventojams nors ir mažesnes, bet stabilias pajamas. Jeigu nepasirašyčiau Seimo pateiktų įstatymų, tarptautinės rinkos Lietuvai neskolintų ir Vyriausybė negalėtų mokėti nei atlyginimų, nei pensijų",- teigė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, šis sprendimas ir šalies gyventojų supratimas ir solidarumas demonstruoja , kad Lietuva ekonominio sunkmečio sąlygomis pajėgi tvarkytis pati. Priimdama biudžetą ir nustačiusi taupymo priemones, Lietuva išvengia skolinimosi iš TVF, kai reikėtų paklusti kur kas griežtesniems reikalavimams dėl socialinių išmokų sumažinimo ir mokesčių padidinimo.


Kadangi kai kurios laikinojo Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo įstatymo nuostatos yra ties atitikimo Konstitucijai riba, šalies vadovė pareikalavo, kad įstatyme būtų numatytas ir laikinai sumažintų išmokų kompensavimas. Iki 2010 metų liepos Vyriausybė įpareigota pateikti aiškią socialinių išmokų kompensavimo tvarką, kuri pradėtų veikti po dvejų metų , iškart kai nustos galioti socialines išmokas mažinantis įstatymas.

Prezidentė patikino asmeniškai kontroliuosianti Vyriausybės veiksmus, kad būtų užtikrintas sumažintų išmokų kompensavimo mechanizmas, o mokesčių mokėtojų pinigai panaudojami skaidriai ir racionaliai.

Prezidentė taip pat reikalauja radikalios ir esminės socialinės reformos, kurios gaires Vyriausybė įpareigota pateikti iki 2010 m. kovo 1d.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.21 13:24

Atgal