Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Rytojaus EVT – dėmesys migracijai, santykiams su Rusija ir pandemijos suvaldymui

2021-06-23

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda birželio 24–25 dienomis dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje Briuselyje.

Sesija bus skirta COVID-19 pandemijos suvaldymo, ekonominio atsigavimo, migracijos, ES santykių su Rusija, Turkija ir Baltarusija, euro zonos klausimams aptarti. Taip pat Europos lyderiai susitiks su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.  

EVT metu Lietuvos Respublikos Prezidentas atkreips lyderių dėmesį į nelegalios migracijos per Lietuvos ir Baltarusijos sieną problemą, taip pat akcentuos, kad pabėgėlių srautai, nukreipiami iš Baltarusijos, yra viena iš Baltarusijos režimo spaudimo ES valstybėms priemonių, reaguojant į paskelbtas sankcijas.

„Būtina išnaudoti visus turimus ES instrumentus siekiant suvaldyti nelegalių migrantų srautus per išorinę ES sieną“, – prieš vizitą teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat sieks atkreipti lyderių dėmesį į vieningos ir principingos, vertybinėmis nuostatomis pagrįstos ES pozicijos poreikį bendraujant su Rusija.

Sesijoje taip pat bus skirtas dėmesys COVID-19 pandemijos suvaldymo, ekonominio atsigavimo, fiskalinės politikos, bankų sąjungos ir Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo klausimams. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.06.23 10:21

Atgal