Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Ruošiantis EVT Prezidentas ir Nyderlandų Premjeras aptarė situaciją Baltarusijoje

2020-09-22

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Pokalbyje daugiausia dėmesio skirta situacijai Baltarusijoje, pagalbai pilietinei visuomenei ir žmogaus teisių padėčiai šioje šalyje. Taip pat aptarta rugsėjo 24–25 dienomis vyksiančios Europos Vadovų Tarybos sesijos darbotvarkė.

Prezidentas priminė, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys jau yra įvedusios regionines sankcijas Baltarusijos režimo atstovams. Nyderlandų Ministrui Pirmininkui taip pat pristatytas Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos inicijuoto ekonominės pagalbos paketo demokratiškai Baltarusijai turinys. Lietuvos vadovas ketina kalbėti apie pagalbą demokratiškai Baltarusijai būsimos Europos Vadovų Tarybos sesijos metu.

Prezidentas su Nyderlandų vyriausybės vadovu aptarė trečiųjų šalių primetamą įtaką Baltarusijos valdžios institucijoms bei pakvietė aktyviai įsitraukti į pilietinės visuomenės palaikymą, šiai siekiant demokratinių permainų ir laisvų rinkimų.

Apsikeista nuomonėmis apie kitas svarbiausias būsimos Europos Vadovų Tarybos sesijos temas, tarp kurių – ES santykiai su Kinija ir situacija Viduržemio jūroje. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.09.22 17:57

Atgal