Lietuvos Respublikos Prezidentas

Profesinis mokymas turi orientuotis į verslo poreikius

2017-04-25

Antradienis, balandžio 25 d. (Kaunas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kaune paskelbė Nacionalinės karjeros savaitės pradžią. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis specialybėmis ir padėti jiems pasirinkti būsimą profesiją tiek pagal savo gebėjimus, tiek pagal darbo rinkos poreikius.

Remiantis „Investuok Lietuvoje“ prognozėmis, per ateinančius 6 metus geriausias galimybes įsidarbinti Lietuvoje turės elektronikos, orlaivių priežiūros ir informacinių technologijų profesionalai. Jų poreikis sieks apie 20 tūkst., todėl šioms sritims šiemet skiriamas ypatingas dėmesys.

Prezidentės teigimu, verslas, norintis dirbti Lietuvoje, susiduria su gerų specialistų stygiumi. Šalies profesinis mokymas šiuo metu yra dar blogesnėje padėtyje nei aukštasis. Profesinio rengimo mokyklos ruošia jaunus žmones ne šalies ekonomikai ir verslui, o emigracijai. Todėl ši Vyriausybė turi galimybę pakeisti šią padėtį. Tai būtina sąlyga verslo plėtrai, o kartu ir veržlesniam šalies vystymuisi.

Šalies vadovė Nacionalinę karjeros savaitę paskelbė Kaune įsikūrusioje „Ryanair“ orlaivių remonto ir priežiūros bazėje. Šiuo metu čia dirba 200 darbuotojų, iš kurių 60 – užsienio piliečiai. Specialistai iš kitų šalių į Lietuvą kviečiami todėl, kad mūsų šalyje nepakanka įmonės poreikius atitinkančių gerai parengtų profesionalų. Skaičiuojama, kad iki 2023 m. Lietuvai reikės beveik 1,5 tūkst. orlaivių priežiūros inžinierių ir specialistų.

Kartu su šalies vadove čia lankėsi 80 mokinių iš Prienų gimnazijos, Jiezno, Alytaus ir Kauno Vyturio gimnazijos.

Nacionalinėje karjeros savaitėje, kuri pirmą kartą surengta 2013 metais, jau dalyvavo daugiau kaip 30 tūkst. moksleivių. Planuojama, kad šiemet joje dalyvaus 16 tūkst. jaunų Lietuvos žmonių. Šios iniciatyvos metu įvairių sričių profesionalai susitiks su moksleiviais, dalysis patirtimi ir pasakos apie savo profesiją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.04.25 15:59

Atgal