Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentūros kiemelyje – pirmasis įsivaikinusių ir globojančių šeimų susitikimas

2017-06-29

Ketvirtadienis, birželio 29 d. (Vilnius). Rytoj, birželio 30 d., 14 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus įvaikintus ir globojamus vaikus auginančių šeimų vasaros susitikime. 

Prezidentės kvietimu į bendrą šventę iš visos Lietuvos pirmą kartą susirinks beveik 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų. Tai puiki galimybė šeimoms pasidalinti patirtimi, aptarti įvaikinimo ir globos procesus. 

Šventės dalyviai taip pat bendraus su kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais dailininkais broliais Remigijumi ir Algirdu Gataveckais, radistu Jonu Nainiu, žurnaliste Daiva Žeimyte. Susirinkusiųjų lauks įvairios pramogos, žaidimai ir ledai, vyks gardžiausio šeimų atsivežto pyrago rinkimai, į orą bus paleisti balionai su palinkėjimu visiems pasaulio vaikams. 

Naujausiais duomenimis, šalies šeimose globojama beveik 5500 vaikų, pernai įvaikinti - 157. Globos institucijose šiuo metu dar auga 3186 vaikai, tačiau šis skaičius pastaraisiais metais ėmė nuosekliai mažėti (2014 m. – 3 562 vaikai, 2015 m. – 3 275 vaikai). 

Siekiant kurti Lietuvą be globos namų, vaikų globos ir įvaikinimo klausimams skiriamas ypatingas dėmesys. Nuo šių metų įsigaliojus Prezidentės inicijuotoms pataisoms jau užkirstas kelias mažiausių vaikų (iki 3 metų) patekimui į globos namus. Įteisinta socialinių globotojų veikla, globos šeimoje ir įvaikinimo skatinimas, taps privaloma pranešti matant smurtą, operatyviai reaguoti ir paimti vaikus iš nesaugios jiems aplinkos. Šios teisinės priemonės padės užtikrinti rizikos šeimose augančių vaikų saugumą, padidins tėvų ir institucijų atsakomybę, pagreitins vaikų globos ir įvaikinimo procesus. 

Kad globos įstaigų pertvarka dar labiau spartėtų, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ suburta specialistų ir ekspertų komanda lankosi šalies savivaldybėse. Domimasi, su kokiomis kliūtimis susiduriama įgyvendinant pertvarką, siekiant užtikrinti efektyvias socialines paslaugas gyventojams – šeimoms ir vaikams, dalinamasi gerąja patirtimi kitose savivaldybėse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.29 16:19

Atgal