Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentūroje – istoriniai Lietuvos įvykiai menininkų akimis

2009-12-31

Ketvirtadienis, gruodžio 31 d. (Vilnius). Naujieji, 2010 metai Prezidentūroje prasidės Nacionalinės premijos laureato dailininko Šarūno Saukos Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirto paveikslo pristatymu ir diskusija tema „Istorija šiuolaikiniame mene". Filosofės Jūratės Baranovos vedamoje diskusijoje dalyvaus dailininkas Šarūnas Sauka, rašytojas Sigitas Parulskis ir kompozitorius Mindaugas Urbaitis.

„Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis buvo pažymėtas ne vienu įsimintinu renginiu ir akcija. Tačiau menininkų įamžinti istoriniai Lietuvos įvykiai turi ypatingą, neįkainojamą vertę, padedančią išsaugoti tai, kas svarbiausia, ir suteikiančią stiprybės kuriant ateities Lietuvą", - teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Menotyrininkų teigimu, Šarūno Saukos kūryba - tai išskirtinis reiškinys Lietuvos meno istorijoje, priverčiantis nauju žvilgsniu pažvelgti tiek į patį save, tiek į mus supantį pasaulį. Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtas Šarūno Saukos paveikslas yra kitoks, sukrečiantis žvilgsnis į Lietuvos istoriją, skatinantis analizuoti dabartį ir siūlyti naujas idėjas, padėsiančias kuri ateities Lietuvą.

Kurti kitokią Lietuvą raginanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad šalies ateitis yra iniciatyvių ir kūrybiškų žmonių rankose.

Šarūno Saukos paveikslo pristatymas ir diskusija apie menininkų požiūrį į istorinius Lietuvos įvykius Prezidentūroje vyks sausio 4 dieną 11 valandą.

Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtas Šarūno Saukos paveikslas Prezidentūroje bus eksponuojamas visą Prezidentės Dalios Grybauskaitės kadencijos laikotarpį. Šį paveikslą galės apžiūrėti ir Prezidentūros svečiai, ir ekskursijų dalyviai.

Nuo praeitų metų rudens Prezidentūros erdvės tapo atviros įvairiems visuomeniniams ir kultūros renginiams, kuriuose sostinės gyventojai ir svečiai gali dalyvauti nemokamai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2009.12.31 15:48

Atgal