Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentūroje diskutuota apie Lietuvos miškų politikos ateitį

2020-02-28

Prezidentūroje penktadienį įvyko Aplinkos ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija organizuojama diskusija-konferencija „Lietuvos miškai po 2020 metų“. Joje dalyvavo įvairių visuomenės grupių atstovai, už šį sektorių atsakingos valstybės institucijos, mokslininkai, nevyriausybinės organizacijos, privačių miškų savininkai.

Diskusijoje buvo aptartos Lietuvos miškų politikos kryptis ir iššūkiai po 2020 metų. Šiais metais baigiant galioti Nacionalinės miškų ūkio strategijos sektoriaus plėtros programai, buvo kalbama apie naujo miškų politikos strateginio dokumento turinį, kuris būtų atsižvelgta į šiandienos visuomenės poreikius miškams, aplinkosaugos problemas ir klimato kaitos iššūkius.

Konferencijoje diskutuota apie alternatyvius miško naudojimo planavimo modelius ir galimybes atliepti šiandienos visuomenės poreikius miškams, aptarti svarbūs gamtosaugos ir miško panaudojimo subalansavimo klausimai, kalbėta apie socialinio ir kultūrinio miškų vaidmens šiandienos visuomenėje pasikeitimus. Konferencijoje apsilankęs Prezidentas domėjosi ir Punios šilo apsaugos klausimais.

Diskusijoje dalyvavusių ekspertų teigimu, šalies miškai yra bene pagrindinė ekosistema, galinti reikšmingai prisidėti prie ambicingų Lietuvos įsipareigojimų vykdymo švelninant klimato kaitą, savo gebėjimu kaupti anglį tiek augančiuose medžiuose, tiek ir ilgaamžiuose medienos produktuose.

Diskusijoje buvo ieškoma sprendimų, kaip panaudoti medienos išteklius duodant kuo didesnę ekonominę naudą valstybei ir miško savininkams, tuo pačiu atsižvelgiant įklimato kaitos iššūkius.

Prezidentas ir jo komanda skiria didelį dėmesį Lietuvos miškų politikos klausimams. Pirmoji diskusija-konferencija „Lietuvos miškai po 2020 metų“ suteikė galimybę visoms visuomenės grupėms, net ir turinčioms visiškai skirtingą požiūrį, kalbėtis ir ieškoti bendrų sprendimų dėl Lietuvos miškų ateities.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.02.28 15:29

Atgal