Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentūroje – diskusija apie Gegužės 3 d. Konstitucijos reikšmę

2019-04-30

Antradienis, balandžio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, gegužės 2 d. 10 val. atidarys bendrą Lietuvos ir Lenkijos diskusiją „1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija: reikšmė ir pamokos“ bei pasveikins jos dalyvius. Prieš diskusija šalies vadovė taip pat susitiks su Lietuvos Konstitucinio Teismo Pirmininku Dainiumi Žalimu ir Lenkijos Konstitucinio Tribunolo Pirmininke Julia Przylebska.

Šia  diskusija siekiama priminti Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos reikšmę Lietuvos ir Lenkijos valstybių raidai.

Šalies vadovės teigimu, Gegužės 3 d. Konstitucija užima ypatingą vietą Lietuvos ir Lenkijos valstybių istorijoje. Tai pirmoji rašytinė konstitucija Europoje, kuri itin sudėtingomis geopolitinėmis aplinkybėmis siekė išsaugoti Abiejų Tautų Respublikos nepriklausomybę, atsispirti tuometinių didžiųjų imperinių galių įtakai.

Konstitucijos vaidmuo ypatingas ir siekiant modernizuoti bendrą Lietuvos ir Lenkijos valstybę, įtvirtinant valdžių atskyrimo principą, esminius teisinės valstybės principus ir nutiesiant šiuolaikinės demokratinės sąrangos pamatus.

Pasak Prezidentės, Gegužės 3 d. Konstitucijos pamokos aktualios ir šiandien. Stipri konstitucinė santvarka saugo valstybę ir jos suverenumą, padeda atremti išorės iššūkius, gina šalies žmonių laisvę ir gerovę.

Valstybės vadovės teigimu, tai svarus įpareigojimas palaikyti tvirtus santykius su Lenkija, vieningai stiprinti dvišalę partnerystę užtikrinant regiono saugumą ir gynybą, vykdyti bendrus strateginius projektus, puoselėti ekonominius ir kultūrinius saitus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.04.30 09:39

Atgal