Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidento veto: Lietuvos užsienio politika turi būti vieninga ir stiprinti euroatlantinę integraciją

2021-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje įstatymo pataisas. Seimo 2021 m. spalio 19 d. priimtas įstatymas numato galimybę steigti Seimo nuolatinio atstovo pareigybę ne tik Europos Parlamente, bet ir užsienio valstybėse.

Prezidentas remia šio įstatymo nuostatas, kuriomis siekiama stiprinti Seimo bendradarbiavimą ne tik su Europos Parlamentu, bet ir su užsienio valstybėmis, tačiau pažymi, kad įstatymas neturi kelti abejonių dėl vieningai formuojamos Lietuvos užsienio politikos. Todėl, vadovaudamasis konstitucine norma, kad diplomatinius santykius užmezga ir palaiko Vyriausybė, Prezidentas siūlo įstatymą papildyti nuostatomis, kad Seimo atstovo pareigybės steigimas galimas tik suderinus jį su Užsienio reikalų ministerija.

Pabrėždamas Konstitucijoje įtvirtintos Lietuvos valstybės euroatlantinės geopolitinės orientacijos pamatinę reikšmę, Prezidentas siūlo įstatyme įtvirtinti nuostatą, kad Seimo nuolatinių atstovų pareigybės būtų steigiamos tik Lietuvai strategiškai svarbiose Europos Sąjungos arba Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) valstybėse narėse. Prezidento nuomone, tokia Seimo nuolatinio atstovo Jungtinėse Amerikos Valstijose pareigybė darbui Kongrese dar labiau sustiprintų abiejų šalių tarpparlamentinį bendradarbiavimą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.29 15:06

Atgal