Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidento veto: LAKD pertvarkymas turi užtikrinti profesionalius ir skaidrius sprendimus

2020-06-11

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovaudamasis Konstitucija pasirašė dekretą, kuriuo grąžina Seimui pakartotinai svarstyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) pertvarkymą į valstybės įmonę numatančias Kelių įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas, kurias Seimas priėmė 2020 m. gegužės 28 d.

Šalies vadovas remia LAKD pertvarką į valstybės įmonę, nes tai sudarys sąlygas efektyvesnei jos veiklai ir pažangios elektrinių kelių rinkliavų sistemos diegimui, tačiau siūlo patobulinti Kelių įstatymo pakeitimus.

„Priimtas įstatymas neatitinka skaidraus, profesionalaus ir efektyvaus valstybės įmonių valdymo standartų“, – sakė Prezidentas, pabrėžęs, kad visų sektorių valstybės įmonių valdymas turi būti reguliuojamas nuosekliai ir užtikrinant efektyvią kontrolę.

Šalies vadovas siūlo atsisakyti Seimo priimtos Kelių įstatymo nuostatos, kad reorganizuotos valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos sudėtyje dauguma narių turi būti valstybės tarnautojai. Tai neatitinka bendro Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo reikalavimo, kad ne mažiau kaip pusė tokių įmonių valdybos narių turi būti nepriklausomi, skaidrios atrankos procedūros būdu atrinkti asmenys.

Pasak šalies vadovo, šiuo metu galiojantis teisinis reguliavimas leidžia užtikrinti valstybės nuosavybės teises. Be to, Valstybės kontrolės bei Ekonominio bendradarbiavimo ir pagalbos organizacijos (EBPO) ekspertų rekomendacijos sieja aktyvų įvairių sričių profesionalų dalyvavimą valstybės įmonių valdyme su tokių įmonių veiklos rezultatais.

„Neužtikrinę profesionalių ir skaidrių pertvarkytos LAKD sprendimų, negalime tikėtis efektyvios jos veiklos“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, Seimo nariai turėtų atsižvelgti į išsakytus argumentus ir pasirinkti tokį LAKD pertvarkymo modelį, kuris atitiktų geros valdysenos kriterijus.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.06.11 12:20

Atgal