Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba, pasakyta "Vadovų klubo" jubiliejiniame renginyje

2013-06-06

Brangūs „Vadovų klubo" nariai,

leiskite pasveikinti su 15 metų jubiliejumi. Tai garbinga proga Jums, ypač klubo kūrėjams. Marijai Gurskienei, subūrusiai Jus.

Tikiu, kad ši proga ne vieną mintimis nuves į pradžią. Kaip buvo tada, kai kūrėte savo verslus, kai kūrėte šį klubą. Kaip sėmėtės patirties užsienio valstybėse ir bandėte pritaikyti ją čia. Kaip kartu kūrėsi mūsų valstybė. Vedama žinių, entuziazmo ir tikėjimo, kad „gali veikti geriau".

Tačiau vadovai paprastai neturi prabangos užsibūti prisiminimuose. Todėl ir aš kviečiu apsidairyti ir pažvelgti kelias dienas ir kartu kelis dešimtmečius į priekį.

Šioje vietoje, Šventųjų Jonų bažnyčioje, už savaitės bus kita ne mažiau gausi minia. Šiek tiek jaunesnė. Prasidės ceremonija, simbolizuojanti vieno etapo pabaigą ir kito pradžią - diplomus gaus pirmoji karta, gimusi jau nepriklausomoje Lietuvoje.

Šis simbolinis sutapimas verčia mane kalbėti apie kartų kaitą mūsų valstybėje, apie naujus lyderius. Mūsų valstybei jau 23 metai ir kartų kaita jau vyksta. Turime aktyviau ir drąsiau ugdyti naująją lyderių kartą. Tačiau ne tik duodami diplomą ar pasiūlydami kėdę, bet ir suteikdami galimybę augti kartu.

Jei kiekvienas šalia savęs pakviestume tobulėti bent tris jaunus žmones, tai turėtume keturis kartus daugiau lyderių, nei turime šiandien. Tai - ne vien statistika, tai - turtingesnė valstybė. Turtingesnė žinių ir galimybių.

Apie tokią turtingesnę visuomenę rašė ir Adamas Smitas, kurio knygą „Tautų turtas" Jūsų klubas išleido ir pristato šiandien.

Prieš penkiolika metų gimęs sprendimas siekti daugiau žinių, bendrumo ir dalijimosi patirtimi praturtino ne tik Jus pačius, bet ir sukūrė gausią bendruomenę. Tai neabejotinai lėmė, kaip augo Jūsų verslas, kokia atmosfera tvyro Jūsų kompanijose.

Šiandien Jūsų - keturi šimtai, o Jūsų įmonių poveikis šalies ūkiui - milžiniškas.

Todėl dar kartą sveikinu Jūsų pastangas būti geresniais verslo vadovais. Kviečiu kartu kurti brandesnę visuomenę, auginant lyderystę savyje ir šalia savęs.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 16:43

Atgal