Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba priimant teisėjų priesaikas

2013-12-17

Gerbiami teisėjai, jų artimieji ir svečiai,

šiandien Lietuvai ir visiems mums neeilinė diena. Teismams minint 95 - ąjį veiklos jubiliejų, artėjant gražiausioms metų šventėms, pirmą kartą istorijoje šioje salėje prisiekė net 17 naujų teisėjų.

Jauni, turtingi žinių, įvairią teisinio darbo patirtį turintys žmonės šiandien tapo kitų likimus spręsiančiais Lietuvos teisėjais.

Gerbiamieji,

šiandien esate tie, kurie visą savo gyvenimą turėsite būti pavyzdžiu. Prisiekę garbingai vykdyti teisingumą ir saugoti žmogaus teises ir laisves, kvalifikuotu darbu, išmintingais sprendimais ir visomis teisinėmis priemonėmis įsipareigojote padėti žmogui. Įsipareigojote kantriai ir dėmesingai klausytis žmogaus, visada jį girdėti ir suprasti jo problemas.

Iš Jūsų darbo žmogus spręs ne tik apie Jus, bet ir apie teisingą Lietuvą.

Esate jauni ir energingi, todėl kiekvienas iš Jūsų turite sustiprinti, pakelti pasitikėjimą teismais, teisėsauga ir visa valstybe.

Visada likite ištikimi Lietuvos valstybės ir savo artimųjų akivaizdoje perskaitytai priesaikai. Išmintingai ieškokite tikro teisingumo, vadovaukitės Konstitucija, įstatymais ir sąžinės balsu.

Gražių visiems švenčių ir prasmingų ateinančių Naujųjų metų.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 15:02

Atgal