Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Kariuomenės dienos proga

2012-11-21

Brangūs kariai,

džiugu matyti tiek daug Jūsų, nebijančių imtis atsakomybės už savo šalį.

Kai kurie ką tik prisiekėte Tėvynei. Stodami į bazinius karinius mokymus, Jūs jau parodėte, kad norite būti tais, į kurių ryžtą ir pajėgumus šalis galės atsiremti prireikus. Būti naudingam valstybei - kiekvieno mūsų pasirinkimas.

Savanoryste grįsta buvo beveik prieš šimtą metų atkurtos Lietuvos kariuomenės pradžia.

Savanoriais tapo piliečiai, suvokę pareigą apginti tautos svajonę. Šiandien šioje aikštėje kuriasi ne tik Lietuvos, bet ir viso Šiaurės Atlanto Aljanso saugumo ateitis - prasidedanti nuo atskirų žmonių valios prisiimti atsakomybę už savo šalies saugumą. Taip individualus ir laisvas apsisprendimas virsta tvirta kolektyvine gynyba.

Kalbėdama apie kolektyvinę gynybą, žvelgiu į profesinės tarnybos karius, jau pasižymėjusius NATO operacijoje Afganistane. Tarptautinėse operacijose Lietuvos kariai nuolat sulaukia aukštų sąjungininkų įvertinimų.

Brangūs kariai, apdovanojimai, kuriuos netrukus įteiksiu - tai visos Lietuvos žmonių nuoširdi padėka, pasididžiavimas ir viltis, jog prireikus Jūsų drąsos užteks mums visiems.

Dėkoju visiems Lietuvos kariams. Už tai, kad pasirinkote pareigą Tėvynei. Už tai, kad esate visada pasirengę. Taip pat dėkoju ir Jūsų šeimoms už tvirtą palaikymą ir supratimą.

Sveikinu visus su artėjančia Lietuvos kariuomenės diena. Linkiu, kad ji taptų ne tik švente kariškiams, bet ir aktyviu kvietimu mums visiems būti atsakingais savo Tėvynės kariais.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:34

Atgal