Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidento susitikimuose su Seimo ir Vyriausybės atstovais – dėmesys padėčiai Baltarusijoje

2020-08-17

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per pirmadienį vykusius susitikimus su Seimo ir Vyriausybės atstovais aptarė sparčiai kintančią situaciją Baltarusijoje bei išsakė lūkestį, kad visos Lietuvos institucijos turi glaudžiai koordinuoti savo veiklą. Susitikimuose aptartos galimos sankcijos Baltarusijos režimui. Juose kalbėta apie šalies institucijų pasirengimą galimam pabėgėlių priėmimui.

Susitikime su Seimo Pirmininku, užsienio reikalų ministru, frakcijų vadovais bei Europos reikalų, Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo komitetų pirmininkais buvo aptarta antradienį vyksianti neeilinė Seimo sesija. Susitikimo metu konstatuota, kad visos parlamentinės partijos remia Prezidento siūlymus dėl situacijos Baltarusijoje sprendimo. Susitikime Prezidentas konstatavo, kad parlamentinė diplomatija šiuo metu svarbi kaip niekad.

„Seimo narių kontaktai su Europos Parlamentu, ES šalių parlamentais, komitetais ir frakcijomis pristatant padėtį Baltarusijoje bei raginant aktyviai reaguoti yra būtini. JAV, JK bei tarptautinės organizacijos taip pat yra mums svarbūs partneriai, todėl būtina išnaudoti visus turimus instrumentus bei kontaktus“, – teigė šalies vadovas.

Per susitikimą su Ministru Pirmininku, užsienio reikalų, krašto apsaugos, vidaus reikalų ministrais, žvalgybos institucijų vadovais bei kariuomenės vadu Prezidentui buvo pristatyta situacija, susijusi su į Lietuvą iš Baltarusijos humanitariniais tikslais atvykstančiais asmenimis. Susitikime taip pat aptartos galimos sankcijos Baltarusijos valdžios atstovams, tiesiogiai prisidėjusiems prie Prezidento rinkimų rezultatų klastojimo, represijų ir brutalios jėgos panaudojimo prieš taikius protestuotojus organizavimo.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.08.17 17:04

Atgal