Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Airijos Prezidentui Michaeliui D. Higginsui šalies nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos ‒ proga

2019-03-17

Jūsų Ekscelencija,

savo ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus airių nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos ‒ proga. Linkiu Airijos valstybei ir airiams visame pasaulyje visokeriopos laimės, sėkmės, gerovės ir santaikos.

Lietuvos draugų airių šventę kaip ir kasmet džiugiai paminėsime ir Vilniuje, ir kituose Lietuvos miestuose. Džiaugiamės, kaip per pastaruosius 15 metų bendro valstybių darbo Europos Sąjungoje, sustiprėjo ne tik valstybių dialogas, bet ir išskirtiniai abiejų tautų ryšiai. Ypač maloniai prisimenu draugystę sustiprinusį Jūsų vizitą Lietuvoje praėjusiais metais, mūsų šalies žmonėms švenčiant nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Vertiname Airiją kaip labai svarbią Lietuvos partnerę ir sąjungininkę, tiek plečiant dvišalį valstybių bendradarbiavimą, tiek kartu sprendžiant aktualius žemyno iššūkius. Mus vienijančios laisvės ir demokratijos vertybės ir drąsus europietiškumas lemia labai panašų ir solidarų požiūrį svarstant daugelį svarbiausių šiandieninių Europos Sąjungos darbotvarkės klausimų.

Esu tikra, kad visapusiai Lietuvos ir Airijos ryšiai toliau nuosekliai augs, atverdami mūsų piliečiams daugybę galimybių. Tikiu, kad bendra mūsų žmonių verslo, inovacijų, mokslo, akademinė ir kultūros veikla ne tik sustiprins ekonominius žemyno rodiklius, bet ir įkvėps europiečius, garsins abi šalis, turtingą Airijos ir Lietuvos kultūrą.

Jūsų Ekscelencija, dar kartą sveikindama Jus Šventojo Patriko dienos proga, linkiu gražios ir vienijančios šventės visiems Airijos žmonėms. Prašau priimti mano nuoširdžią pagarbą ir linkėjimus.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2019.03.14 14:09

Atgal