Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba gėlių perdavimo ceremonijoje Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems

2019-02-15

Gerbiamieji,

susitikimas su Jumis, Vasario šešioliktosios Akto signatarų artimaisiais, yra prasmingiausia šventės įžanga, kokia tik gali būti.  

Priartėjus šiai dienai, visada jaučiame didelį poreikį išreikšti dėkingumą išskirtinėms asmenybėms, kurių valia ir drąsa Lietuvai buvo sugrąžinta nepriklausomybė – jau prieš šimtą vienerius metus.  

Jūsų artimieji buvo žmonės, kurie įkvėpė ne vien praėjusio amžiaus pradžios Lietuvą. Jų likimai, jų gyvenimai, apie kuriuos plačiai kalbame, kuriuos mėgina rekonstruoti ir istorikai, ir menininkai, tapo dideliu stimulu būsimoms kartoms.

Signatarų įmintomis pėdomis per skaudžiausius okupacijos išbandymus pas mus atėjo ir Kovo vienuoliktoji, kurios trisdešimtmetį pasitiksime ateinančiais metais.

Nepriklausomybės Aktas buvo ir yra tos ištakos, tas šaltinis, iš kurio jėgų semsis ir ateities Lietuva.

Todėl taip svarbu ir simboliška, kad šis dokumentas artėjant šventėms vėl sugrįžo į Signatarų namus.

Mums tai primena ne tik didelį jo suradimo džiaugsmą, bet ir vėl dovanoja galimybę studijuoti kiekvieną jo žodį. Taip pat ir dvidešimt iškalbingų parašų.    

Didžiuojamės šiais vardais, kurie mums reiškia kovą, ryžtą ir pasiaukojimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės.

Kaip visos tautos dėkingumo simbolį, perduodame gėles jų atminimui pagerbti.    

Nuoširdžiai sveikinu Jus Vasario šešioliktosios proga ir linkiu toliau savo šeimose, savo širdyse saugoti šį brangų istorinį ryšį. Padėkite jį saugoti visai Lietuvai.

Gražios, įsimintinos Jums šventės!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2019.02.15 11:54

Atgal