Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentės iniciatyva – moderni ligoninė šalies žmonėms

2019-06-14

Penktadienis, birželio 14 d. (Vilnius). Pirmadienį, birželio 17 d., 12 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Santaros klinikose ir apžiūrės baigiamą statyti ir įrengti Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę. Tik šalies vadovės paraginta Sveikatos apsaugos ministerija ir Vyriausybė prieš penkerius metus pradėjo ieškoti sprendimų, kaip atnaujinti Infekcinę ligoninę.

Dar pirmosios kadencijos pabaigoje apsilankiusi senojoje ligoninėje, šalies vadovė ją pavadino nusikalstamo aplaidumo ir neefektyvaus valstybės lėšų naudojimo pavyzdžiu. Nors į šią ligoninę buvo guldomi itin sunkūs ligoniai, jų gydymo sąlygos kėlė grėsmę sveikatai. Vieni profesionaliausių medikų čia dirbo rizikuodami savo gyvybe, nebuvo užtikrintos net elementarios higienos sąlygos. To vizito metu Prezidentė Sveikatos apsaugos ministerijai ir Vyriausybei pavedė spręsti šios ligoninės problemą ir užtikrinti gyventojams sveikatos paslaugų prieinamumą ir saugumą.

Tuberkuliozė išlieka aktualia visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje, o Lietuvoje tuberkuliozės epidemiologinė situacija ypač sudėtinga. Šios ligos atvejų šalyje mažėja, tačiau sergamumas 4,5 karto viršija Europos Sąjungos vidurkį, o vaistams atsparios tuberkuliozės susirgimų Lietuvoje net 6 kartus daugiau nei ES šalyse.  

Vienintelė tokia Baltijos šalyse ir viena moderniausių Europoje Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė duris pacientams atvers jau šį rudenį.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.14 13:42

Atgal