Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė sveikina Lietuvą krepšinio 95-mečio proga

2017-04-23

Sekmadienis, balandžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šalį krepšinio 95-mečio proga.

Prezidentės teigimu, per nepriklausomos Lietuvos istoriją buvo begalė kartų, kai krepšinio arena tapdavo visa Lietuva, o vienas taiklus metimas į krepšį tris milijonus tautiečių priversdavo pašokti iš vietos su džiaugsmo šūkiais. Pasak valstybės vadovės, Lietuvos krepšininkų pergalės lietuvių širdyse dažnai sugriaudavo visas geležines sienas, o savų sportininkų palaikymas pavirsdavo pilietiniu ir dvasiniu pasipriešinimu.

Prezidentė pabrėžė, kad net ir dabar mūsų krepšinis, legendiniai krepšininkų vardai yra tarsi slaptažodis, visame pasaulyje atrakinantis širdis ir laimintis simpatijas. Todėl visą šalį daug metų vienijanti krepšinio jėga nuolat primena: jeigu galime būti čempionai krepšinio aikštelėje, tokie patys galime būti ir visose kitose srityse.

Per 95 metus Lietuvos krepšinio talentai ir mūsų šalies komandų pasiekimai nuolat žavi viso pasaulio sporto aistruolius. Įvairios Lietuvos krepšinio rinktinės iki šiol yra iškovojusios dešimtis medalių Europos ir pasaulio čempionatuose bei olimpinėse žaidynėse. Lietuva yra vienintelė Senojo žemyno šalis, kuri nuo 1992 metų dalyvavo visose vykusiose olimpiadose.

Lietuvos krepšinio pradžia laikoma 1922 m. balandžio 23 diena. Būtent tada įvyko pirmos oficialios rungtynės, kurias žaidė laikinosios sostinės komanda prieš Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos ekipą. Pirmąsias rungtynes rezultatu 8:6 laimėjo pastarieji.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.04.23 20:17

Atgal