Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė susitiko su ES šalių ambasadoriais

2019-06-26

Trečiadienis, birželio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos šalių, o tai pat Norvegijos, Turkijos, Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos ambasadoriais.

Šalies vadovė padėkojo ambasadoriams už bendradarbiavimą, nuolatinę ir nuoseklią jų valstybių paramą Lietuvos interesams, palaikymą siekiant mūsų šalies tikslų Europos Sąjungoje, stiprinant bendrą atsaką iš išorės kylančioms hibridinėms grėsmėms bei aktyvų dalyvavimą Prezidentės inicijuotoje socialinėje kampanijoje „Už saugią Lietuvą“.

Atsakydamas visų ambasdorių vardu šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Rumunijos ambasadorius padėkojo Prezidentei už asmeninį indėlį stiprinant dvišalius ryšius ir pasveikino su dešimties metų pasiekimais bei tvirta Lietuvos pažanga. Per šį laikotarpį Lietuva pasižymėjo ne tik ekonominiu augimu, įsitvirtino kaip lazerių ir „FinTech“ šalis, bet ir užsitarnavo tarptautinę pagarbą pirmininkaudama ES Tarybai, prisidėdama prie globalių pastangų stiprinant taiką būdama nenuolatine JT Saugumo Tarybos nare, aktyviai dalyvaudama kitų tarptautinių organizacijų veikloje.  

Susitikime taip pat aptarti praėjusią savaitę Briuselyje įvykusios Europos Vadovų Tarybos (EVT) rezultatai, kalbėta kitais aktualiais ES klausimais.

Prezidentė pabrėžė, jog užsitęsęs ES institucijų vadovų skyrimo procesas gali apsunkinti svarbių ES sprendimų priėmimą ir komplikuoti Europos Komisijos darbą. O tai ypač jautru, kai laukia ilgos ir sudėtingos derybos dėl naujojo 2021-2027 m. ES biudžeto, sprendžiant „Brexit‘o“, klimato kaitos bei kitus klausimus.

Aptariant ES išorės santykius, susitikime pabrėžta, kad ES lyderiai bendru sutarimu pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai.

Susitikime taip pat akcentuota, jog Lietuva tvirtai palaikė ir palaiko Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos euroatlantinės integracijos siekius. Prezidentė padėkojo šių valstybių ambasadoriams už sėkmingą bendradarbiavimą perduodant Lietuvos europinę patirtį ir ES vertybes jų šalių žmonėms.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog pastaroji EVT turi istorinę reikšmę Lietuvai. Jos paraštėse Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Europos Komisija pasirašė politines gaires dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.

Gairėse pirmą kartą įvardintas galutinis sinchronizacijos užbaigimo terminas – elektros tinklai vėliausiai turi būti sinchronizuoti iki 2025 m. – ir numatomas konkretus darbų įgyvendinimo kalendorius.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.26 14:31

Atgal