Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė Strasbūre pagerbs H. Kohlio atminimą

2017-06-30

Penktadienis, birželio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, liepos 1 d., Europos Parlamente Strasbūre dalyvaus iškilmingoje ceremonijoje, skirtoje buvusiam Vokietijos Federaliniam Kancleriui ir Europos garbės piliečiui Helmutui Kohliui pagerbti.

Ilgametis Vokietijos vyriausybės vadovas ir vienas įtakingiausių Europos bei Pasaulio politikų mirė birželio 16 dieną.

Jo atminimui pagerbti rengiama pirmoji valstybinė Europos Sąjungos ceremonija, į kurią susirinks visų ES valstybių ir vyriausybių vadovai. Po ceremonijos ES sostinėje Strasbūre Helmuto Kohlio palaikai tą pačią dieną bus pervežti į Špejerį, vieną seniausių, Romos imperijos laikus menančių Vokietijos miestų, ir ten iškilmingai palaidoti.

Helmutas Kohlis į istoriją įėjo kaip Vokietijos suvienijimo architektas, tvirtai rėmęs bei puoselėjęs ir visos Europos vienybės idėją. Kancleris daug prisidėjo prie politinių procesų, lėmusių, kad Lietuva ir kitos, už geležinės uždangos įkalintos valstybės sugrįžo į Europos tautų šeimą ir tapo transatlantinės bendruomenės narėmis.

Ilgametis Vokietijos Kancleris buvo stiprios Europos Sąjungos šalininkas, daug prisidėjęs prie jos integracijos ir visų Europos žmonių gerovės, saugumo ir taikaus tarpusavio sugyvenimo. Helmutas Kohlis aktyviai pasisakė už bendros ES valiutos įvedimą ir buvo stipri euro varomoji jėga.

Iškilminga ceremonija Europos Parlamente Strasbūre bus tiesiogiai transliuojama nuo 10.00–14.30 val. (Lietuvos laiku) per „Europe by satelite“ (https://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm?sitelang=en&page=1&institution=&date=07/01/2017) ir Europos viešųjų transliuotojų sąjungą (EBU). Nuotraukas ir vaizdo medžiagą taip pat bus galima atsisiųsti paspaudus nuorodą: http://audiovisual.europarl.europa.eu/european-ceremony-of-honour-for-helmut-kohl.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.30 15:56

Atgal