Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė siūlo griežtinti atsakomybę už netinkamą paveldo priežiūrą

2012-09-18

Antradienis, rugsėjo 18 d. (Vilnius). Seime registruojamos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma apibrėžti juridinių asmenų, valdančių kultūros paveldo objektus, atsakomybę ir numatyti jiems baudas už įstatymo pažeidimus. (Įstatymo projektasaiškinamasis raštaslyginamasis variantas).

„Požiūris į paveldą rodo mūsų požiūrį į valstybę. Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 800 neprižiūrimų istorinių statinių. Būtina sugriežtinti atsakomybę už aplaidumą ir naikinamą šalies turtą. Nesvarbu, kas yra paveldo valdytojas - privatus ar juridinis asmuo, bažnyčia ar valstybė. Visi turi rūpintis paveldo išsaugojimu", - sakė šalies vadovė.

Šiuo metu atsakomybė už kultūros paveldo nepriežiūrą ir baudos nustatytos tik fiziniams asmenims. Dėl šios priežasties juridiniai asmenys išvengia atsakomybės už įstatymo reikalavimų nevykdymą.

Pataisomis apibrėžiama ne tik fizinių, bet ir juridinių asmenų, valdančių kultūros paveldo objektus, atsakomybė. Taip pat siūloma juridiniams asmenims už įstatymo pažeidimus numatyti pinigines baudas nuo 3 000 iki 40 000 litų.

Projektu taip pat siūloma reglamentuoti skirtingas įstatymuose vartojamas sąvokas, kas yra didelės vertės kultūrinę reikšmę turinti paveldo vertybė. Tai palengvins teisinius ginčus dėl paveldo objektų priežiūros.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.09.18 15:22

Atgal