Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė priėmė Benino ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-28

Trečiadienis, birželio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Benino Respublikos ambasadoriaus Eusèbe Agbanglos skiriamuosius raštus. Šalies vadovė aptarė aktualius dvišalio bendradarbiavimo, ekonomikos, saugumo, energetikos klausimus, taip pat akademinius mainus.

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat kalbėjosi apie bendradarbiavimą Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų kontekste. Šalies vadovė pabrėžė, kad būtina stiprinti Lietuvos ir Benino politinį dialogą, plėsti ekonominius ryšius. Prezidentės teigimu, Beninas daro matomą pažangą skatinant demokratiją, mūsų šalis taip pat vertina Benino vaidmenį užtikrinant taiką ir saugumą regione. Lietuva ir Beninas kartu dalyvauja tarptautinėse misijose Malyje ir Centrinėje Afrikos Respublikoje.

Beninas pripažino Lietuvą 1992 m. sausio 31 d., diplomatiniai santykiai užmegzti tik 2005 m. rugpjūčio 8 d.

Ambasadorius turi tarptautinių santykių ir politikos mokslų išsilavinimą. Valstybės tarnautojo karjerą pradėjo 1985 m., ėjo įvairias pareigas parlamente ir vyriausybėje. Nuo 2006 m. dirba Užsienio reikalų ministerijoje, kurioje vadovavo Amerikos departamentui ir buvo ministerijos kancleris. Nuo 2014 m. eina ambasadoriaus Danijoje pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.28 11:39

Atgal