Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė priėmė Argentinos ambasadorės skiriamuosius raštus

2019-03-18

Pirmadienis, kovo 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Argentinos Respublikos ambasadorės Anos Marios Ramirez skiriamuosius raštus.

Šalies vadovė su ambasadore aptarė Lietuvos ir Argentinos bendradarbiavimą prekybos srityje. Valstybės vadovės teigimu, dvišalė partnerystė turi daug potencialo kurti bendrus mokslo ir verslo projektus informacinių technologijų, gamtos mokslų ir inovacijų srityse. Argentina yra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė Pietų Amerikoje. Šiuo metu taip pat vyksta Europos Sąjungos ir Mercosur šalių bloko, kuriam priklauso ir Argentina, derybos dėl Laisvosios prekybos susitarimo.

Prezidentė taip pat pabrėžė bendradarbiavimo švietimo srityje svarbą ir paragino skatinti studentų mainus tarp Lietuvos ir Argentinos. Šiuo metu tarp abiejų valstybių vyksta derybos dėl Darbo atostogaujant susitarimo jaunimui.

Susitikime kalbėtasi apie aktyvią Argentinos lietuvių bendruomenę, puoselėjančią senas tradicijas. Šalies vadovė su ambasadore taip pat aptarė ir kitus regiono saugumo bei ekonomikos klausimus.

Diplomatė yra šeštoji Argentinos ambasadorė Lietuvai. Karjerą pradėjo 1979 metais. Baigusi teisės ir diplomatijos studijas, dirbo nuolatinio atstovo pavaduotoja Argentinos atstovybėje prie Jungtinių Tautų, ėjo ambasadorės pareigas Tailande, Peru, nuo 2018-ųjų – Lenkijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.18 15:21

Atgal