Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pradėjo vizitą Katare

2012-04-29

Sekmadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo darbo vizitą Katare. Šalies vadovė susitiko su Kataro energetikos ir pramonės ministru Mohammed Bin Saleh Al Sada ir pristatė Lietuvoje statomą suskystintų dujų terminalą bei aptarė dujų tiekimo į Lietuvą klausimus.

Lietuvos ir Kataro galimybes bendradarbiauti energetikos ir ekonomikos srityse Prezidentė aukščiausiu lygiu aptars su Kataro Emyru šeichu Hamadu Bin Khalifu Al Thani ir kitais šalies atstovais.

Tai - pirmas aukščiausio lygio dvišalis Lietuvos ir Kataro vadovų susitikimas. Nors šiemet minimas Lietuvos ir Kataro diplomatinių santykių 20-metis, iki šiol su šia Arabijos pusiasalio šalimi ir didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų tiekėja ekonominio bendradarbiavimo praktiškai nebuvo.

Prezidentės vizito metu taip pat planuojama pasirašyti Lietuvos ir Kataro ekonominio, prekybinio ir techninio bendradarbiavimo susitarimą, kuris leis plėtoti abiems šalims naudingus ekonominius ir investicinius projektus.

Kataras yra antra pasaulyje valstybė pagal BVP vienam gyventojui (102 700 USD - 2011 m.), ekonomika auga 19 proc. Šalyje nuolatos yra biudžeto perviršis, todėl Kataras ieško galimybių investuoti užsienyje į aukštos pridėtinės vertės sektorius. Vien šiemet užsienio investicijoms planuojama skirti 30 mlrd. dolerių.

Darbo vizito Katare metu Prezidentę lydės energetikos ministras A. Sekmokas, užsienio reikalų viceministrė A. Skaisgirytė-Liauškienė, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius R. Masiulis ir suskystintųjų dujų terminalo direktorius R. Zukas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.04.29 09:34

Atgal