Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino Nyderlandų Karalių nacionalinės šventės proga

2019-04-27

Šeštadienis, balandžio 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Nyderlandų Karalių Willemą-Alexanderį gimtadienio proga, o visą šalį – minint nacionalinę Nyderlandų Karalystės šventę – Karaliaus dieną.

Pasak šalies vadovės, Nyderlandų Karalystė vertinama kaip svarbi Lietuvos partnerė ir bendramintė, dirbant drauge tiek dvišaliu lygiu, tiek Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje.

Anot Prezidentės, Lietuvai svarbus bendras šalių požiūris į esminius gynybos darbotvarkės klausimus, tarp jų – į kibernetinio saugumo ir karinio mobilumo stiprinimą Europoje bei gynybinių pajėgumų ir atgrasymo priemonių užtikrinimą prie rytinių NATO sienų.

Sveikinimo laiške Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos žmonės dėkingi Nyderlandams už politinę valią skirti savo karius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną ir už ne kartą vykdytą Baltijos šalių oro policijos misiją.

Praėjusių metų birželio mėnesį Nyderlandų Karalius ir Karalienė Maxima su valstybiniu vizitu lankėsi atkurto valstybingumo šimtmetį mininčioje Lietuvoje. Šis vizitas puikiai įprasmino turtingą šalių piliečių bendradarbiavimą, reikšmingai augančius tarpusavio verslo, investicijų, inovacijų ir kultūros ryšius.

Prezidentė palinkėjo Karaliui, Karališkajai Šeimai ir visiems Nyderlandų žmonėms visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.04.26 11:44

Atgal